Infolinia, informacja o rozkładach jazdy (poniedziałek-piątek 6:15-20:00):
tel. 801 11 22 11
Skontaktuj się z nami:
biuro@pksgdynia.pl

Jakość obsługi

 

Naszą misją jest służenie Klientom poprzez bieżące zaspokajanie potrzeb zbiorowego transportu publicznego. Pragniemy, aby oferowana przez nas usługa kojarzona była z wysokim standardem obsługi i profesjonalnym podejściem personelu


Aktualności

Sezon wakacyjny lato 2019


Wakacyjny rozkład jazdy i sezonowe połączenia już od czwartku 20 czerwca br. Znacznie więcej autobusów na plażę, nad morze. Sprawdź szczegółowe rozkłady jazdy. Info(...)

Na trasie między Karwią, Jastrzębią Górą, a Władysławowem - nasze autobusy kursują z częstotliwością nawet co 5-10 minut w ciągu dnia (na plażę najlepiej zabrać się razem z nami, autobusem)! Wakacyjne rozkłady jazdy obowiązywać będą już od czwartku 20 czerwca tj. Boże Ciało aż do niedzieli 1 września br. włącznie (za wyjątkiem wybranych kursów określonych w rozkładach jazdy).

 

Przyjechałeś nad morze do Gdyni lub Gdańska, a chcesz podróżować dalej do Władysławowa, Jastrzębiej Góry lub Karwi? Wykup bilet na przejazd już dzisiaj w systemie sprzedaży biletów on-line na stronie internetowej e-podróżnik.pl! Bilety na jeden przejazd do nabycia są zawsze także u kierowcy w autobusie bezpośrednio przed odjazdem.

 

Przypominamy o obowiązujących promocjach dla grup od 10 osób, którym udzielamy rabat -20% na bilety. Przejazd dużych grup celem komfortowego przejazdu - prosimy zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem za pośrednictwem e-mail lub telefonicznie.

 

Szczegółowe informacje o naszej ofercie dostępne są pod numerem naszej infolinii, tel. 801 11 22 11.

Sprawdź naszą siatkę połączeń - zobacz mapę (kliknij tutaj) i planuj podróże!

 

Prezentujemy poniżej obowiązujące w czasie letnich wakacji rozkłady jazdy autobusów w pasie nadmorskim (kliknij w przebieg trasy, aby zobaczyć godziny odjazdów). 

 

linia 650:

Karwia - Ostrowo - Jastrzębia Góra - Władysławowo - Puck - Reda - Rumia - Gdynia

Wakacyjny rozkład jazdy między Gdynią, a Karwią (realizowane przez Redę i Puck). W wykazie nie zostały uwzględnione krótkie kursy uruchamiane dodatkowo w okresie letnich wakacji między Władysławowem, a Karwią (które w czasie letnich wakacji wykonywane są na tym odcinku z częstotliwością nawet co 10-15 minut).

 

linia 651:

Karwia - Ostrowo - Jastrzębia Góra - Władysławowo - Puck - Sopot - Gdańsk

Połączenie idealne na jednodniową wycieczkę do Sopotu lub Gdańska oraz jako dojazd z Gdańska lub Sopotu na pas nadmorski do Jastrzębiej Góry, czy Karwi. W Gdańsku możliwość przesiadki na dalsze połączenia krajowe. 

 

linia 652:

(Karwia -) Jastrzębia Góra - Tupadły - Strzelno - Łebcz - Puck

Na czas wakacji zmieniają się godziny odjazdów względem obowiązujących w ciągu roku szkolnego. Uruchamiane są dodatkowe kursy wykonywane również w niedziele i święta.

 

linia 653:

Władysławowo - Jastrzębia Góra - Karwia - Krokowa - Dębki - Białogóra - Choczewo - Łeba

Połączenie idealne na jednodniową wycieczkę. Kursuje w poniedziałki i czwartki od 8 lipca do 24 sierpnia.

 

linia 663:

Wejherowo - Lisewo - Krokowa - Karwieńskie Błota - Karwia - Ostrowo - Jastrzębia Góra - Władysławowo

Na czas wakacji zmieniają się godziny odjazdów względem obowiązujących w ciągu roku szkolnego, a trasa autobusów jest wydłużona o odcinek od Karwi do Władysławowa.

 

linia 665:

Wejherowo - Tyłowo - Krokowa - Dębki - Białogóra

Najwygodniejsze połączenie do popularnej miejscowości nadmorskiej Dębki (przez siedem dni w tygodniu). Odcinek Dębki - Białogóra obsługiwany wyłącznie w soboty i niedziele. W dni powszednie z Wejherowa do Białogóry dojazd zapewniają autobusy linii 691 i 692 (linia 664 w czasie letnich wakacji na trasie Wejherowo - Tyłowo - Krokowa nie funkcjonuje).

 

linia 666:

Dębki - Krokowa - Karwia - Ostrowo - Jastrzębia Góra - Władysławowo - Jastarnia - Jurata - Hel

Najbardziej popularne w pasie nadmorskim połączenie z miejscowością Hel na Półwyspie Helskim. 

  

 

 

Ponadto, na trasie linii 691 i 692 wzorem lat ubiegłych wydłuża się trasę wybranych kursów z/do Białogóry (godziny odjazdów z pozostałych przystanków na trasie przejazdu - względem obowiązujących - nie ulegają zmianom):

 

linia 691:

691 - Wejherowo - Bolszewo - Rybno - Gniewino - Wierzchucino (- Białogóra)

linia 692:

692 - Wejherowo - Bolszewo - Kostkowo - Gniewino - Wierzchucino (- Białogóra)

 

 

 

Przez cały rok kursujemy także na trasie z Wejherowa i Koleczkowa nad jezioro w Bieszkowicach. 

Sprawdź, obowiązujący rozkład jazdy autobusów na trasie linii 675:

675 - Wejherowo - Gniewowo - Zbychowo - Nowy Dwór Wej. - Bieszkowice - Koleczkowo

 

 

 

Zachęcamy do korzystania z naszych usług!

 

 

 

Nie wiesz jak dojechać?

Karwia Ostrowo Jastrzębia Góra

Rozewie Chłapowo Władysławowo 

Chałupy Jastarnia Jurata Hel 

Dębki Białogóra Swarzewo Puck 

Gdańsk Sopot Gdynia

 

Kliknij w najbardziej popularne nazwy miejscowości wskazane powyżej.

Wyświetlimy wszystkie możliwe trasy dojazdu.

 

 

Poszukiwany pracownik na stanowisko: Dyspozytor


PKS Gdynia prowadzi nabór na stanowisko Dyspozytor. Szczegóły (...)

Stanowisko: Dyspozytor

Miejsce pracy: Wejherowo

Wymiar pracy: Pełen etat

 

Co będziesz robić?

Prowadzić nadzór nad codzienną pracą przewozową realizowaną przez kilkadziesiąt autobusów.

Na bieżąco zarządzać pracą kierowców i autobusów w celu zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług.

Wprowadzać dane dotyczące czasu pracy kierowców i rozliczeń z kierowcami z biletów.

Współpracować z działem technicznym oraz służbami nadzoru ruchu PKS Gdynia, ZKM Gdynia, MZK Wejherowo.

Udzielać informacji pasażerom (obsługa infolinii).

 

Czego oczekujemy?

Dobrej organizacji pracy i nastawienia na efekty..

Łatwości w komunikacji.

Odpowiedzialności i rzetelności.

Dostępności od wczesnych godzin porannych (praca zmianowa od godziny 4 rano).

 

Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku i/lub podstawowa znajomość układu komunikacyjnego PKS Gdynia i/lub ZKM Gdynia i/lub MZK Wejherowo a także prawo jazdy kat. B i/lub D.

 

Co oferujemy?

Umowę o pracę na czas nieokreślony (po okresie próbnym).

Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku komunikacji miejskiej i regionalnej.

Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umięjętności i doświadczenia.

 

Miejsce pracy:

Baza PKS w Wejherowie przy ul. Transportowej.

 

Zainteresowany? Wyślij e-mail na adres: biuro@pksgdynia.pl wpisując w temat nazwę stanowiska lub zadzwoń: tel. 515 228 788.

 

 

Likwidacja linii 640 z Kartuz do Gdyni od 20 czerwca br.


Ostatni dzień roku szkolnego tj. środa 19 czerwca będzie ostatnim dniem kursowania autobusów na tej trasie. Połączenie wraz z rozpoczęciem letnich wakacji szkolnych zostanie zlikwidowane. Info(...)

Uruchamiane przez nas połączenie z Gdyni do Kartuz przez Chwaszczyno i Przodkowo jest trwale nierentowne i nie widzimy szans na doprowadzenie tej linii chociaż do sytuacji, w której pokrywane byłyby z przychodu ze sprzedaży biletów koszty jej uruchomienia tj. wynagrodzenie kierowców, paliwo, serwis, ubezpieczenie, mycie, sprzątanie, dojazdy, obsługa awarii, opłaty za korzystanie z dworców w Gdyni i Kartuzach oraz parking pojazdów w Kartuzach. Nie bez znaczenia wpływ na rachunek finansowy przychodu z biletów na tej trasie ma również obecność linii kolejowej uruchomionej kilka lat temu z Gdyni i Gdańska do Kartuz w ramach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

 

Mająca wejść w życie ustawa (z tzw. "piątki Kaczyńskiego") wspierająca firmy transportowe nie będzie przewidywać dopłat do połączeń, które funkcjonują. Dopłata możliwa będzie do linii nowouruchamianych lub z założenia takich, na których kursy nie były wykonywane od 3 miesięcy.

 

Organizacja publicznego transportu zbiorowego należy do zadań własnych samorządu. Zwróciliśmy się do Starosty Powiatowego w Kartuzach, który powinien być najbardziej zainteresowany dalszą obecnością tego połączenia (obsługa szkoły w Przodkowie i miejscowości na terenie powiatu kartuskiego w dojazdach do Chwaszczyna i Gdyni) - lecz w kwestii współfinansowania Starostwo nie wykazało zainteresowania dalszym kursowaniem autobusów na tej trasie.

 

Dziękujemy podróżnym korzystającym z przejazdów na tej trasie za okazane dotychczas zaufanie.

 

W sprawie zwrotu należności za niewykorzystany okres ważności na wykupionych prędzej biletach długookresowych prosimy o kontakt na adres biuro@pksgdynia.pl

 

 

Ograniczona obsługa miejscowości Mechowo na trasie linii 658


Budowa kanalizacji deszczowej. Przystanki "Mechowo, Kościół" i "Mechowo" nie są obsługiwane. Autobusy dojeżdżają tylko do skrzyżowania na Zdradę. Szczegóły(...)

Dojazd do miejscwości Mechowo możliwy jest wyłącznie do tymczasowego przystanku, jaki zlokalizowany został zastępczo na początku miejscowości przy skrzyżowaniu ulic ks. Trelli i Jana Drzeżdżona tj. skrzyżowanie z drogą na Zdradę.

 

Nadal nie są obsługiwane dotychczasowe przystanki zlokalizowane na końcu miejscowości Mechowo i na wysokości kościoła.

 

 

Przystanek "Reda, Gdańska - Dworzec Kolejowy" przeniesiony


Trwa budowa węzła integracyjnego na wysokości dworca kolejowego w Redzie. Zmiana lokalizacji przystanku dla autobusów linii 650 i 656. Szczegóły(...)

W związku z budową węzła integracyjnego przy dworcu PKP w Redzie, nastąpiły zmiany na linii 650 i 656 w zakresie obsługi przystanków  w Redzie.

 

Przystanek "Reda, Gdańska - Dworzec Kolejowy (na żądanie)" w kierunku Pucka jest przesunięty ok. 300 m w kierunku Wejherowa (okolice skrzyżowania z ulicą Świętego Wojciecha).

  

Przystanek "Reda, Gdańska - Dworzec PKP" w kierunku Gdyni znajduje się ok. 150 m bliżej w stronę Wejherowa (względem stałej lokalizacji), w zatoce postojowej na wysokości posesji Gdańska 66.

 

 

Wejherowo, kolejny etap budowy węzła Kwiatowa (objazd na terenie miasta Wejherowo)


Nieczynne przystanki "Wejherowo, Przemysłowa" w kier. Bolszewa i "Wejherowo, Urząd Pracy" w kier. dworca w Wejherowie. Budowa tunelu w ciągu ul. Kwiatowej. Zmiana tras autobusów. Więcej(...)

Zmiana tras przejazdu wszystkich linii na terenie Wejherowa od 27 listopada 2017 r. (rozpoczęcie prac). Na tym etapie przebudowy (maj 2018) zamknięty obecnie jest wyłącznie odcinek ul. Kwiatowej (brak przejazdu przez przejazd kolejowy w ciągu tej ulicy).

 

W związku z wprowadzonymi trasami objazdowymi, nie są obsługiwane przystanki:
-"Wejherowo, Przemysłowa" w kierunku Bolszewa (przez autobusy linii 673, 675, 676, 678, 689, 694),
-"Wejherowo, Urząd Pracy" w kierunku Wejherowa (dotychczas dla autobusów linii 675, 676, 678, 689, 692, 694 w krusach przez Tartaczną). 
 

Autobus linii 663 na kursie porannym jadąc z Karwi do Wejherowa, wydłużonym do przystanku "Wejherowo, Tartaczna" - zastępczo zamiast zajeżdżać na dworzec - zatrzymuje się na przystanku przy drodze krajowej numer 6 na wysokości dworca (przy tunelu).

 

Aktualnie to jedyne utrudnienia na terenie miasta Wejherowo. W związku z zamknięciami dróg możliwe są zatory drogowe na terenie miasta i wynikające z tego tytułu kilkuminutowe opóźnienia. Przepraszamy za utrudnienia.

 

 

Praca dla kierowców z kat. D (kierowca autobusu)


Poszukujemy kierowców przede wszystkim z Pucka, a także i z Wejherowa, Rumi, Gdyni (oraz z dowolnej miejscowości w powiecie wejherowskim, jak i puckim). Praca w komunikacji miejskiej lub regionalnej.

Poszukujemy kierowców z Trójmiasta oraz powiatu wejherowskiego i puckiego. Praca w komunikacji miejskiej lub regionalnej (do wyboru). Twoje miejsce zamieszkania (poza Trójmiastem) może być dla nas atutem!

  

Niezbędne dokumenty: prawo jazdy kat. D, aktualny kurs na przewóz osób oraz ważne badania psychologiczne. Oferujemy stałe zatrudnienie na umowę o pracę lub inną formę współpracy. Oczekujemy sumienności, punktualności i kultury osobistej.

  
Skontaktuj się z nami: mailowo na biuro@pksgdynia.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu - tel. 515 22 87 88.

 

 

Bieżąca sytuacja komunikacyjna


Sprawdź dostępne numery telefonów(...)

Infolinia (dyżur w godz. 4:00-20:00) w dni powszednie pod numerem:
tel. 801 11 22 11
 
Numery telefonów, pod którymi można zasięgnąć informacji na temat bieżącej sytuacji komunikacyjnej:
DNI POWSZEDNIE (oprócz świąt):
- Dworzec Wejherowo (w godz. 6:15 - 18:15): tel. 58 672 29 14
- Baza Puck (w godz. 6:45 - 14:25): tel. 58 673 27 13
- Dyspozytor Wejherowo (w godz. 4:00 - 6:15 oraz 18:15 - 20:00): tel. 515 22 88 48 
  
SOBOTY (oprócz świąt):
- Dyspozytor Wejherowo (w godz. 4:00 - 16:00): tel. 515 22 88 48
 
NIEDZIELE I ŚWIĘTA:
- Dyspozytor Wejherowo (w godz. 4:00 - 16:00): tel. 515 22 88 48

 

 

Schemat sieci komunikacyjnej


Stworzyliśmy dla Was mapę połączeń, która dostępna jest pod zakładką z rozkładem jazdy. Sprawdź, gdzie dojedziesz z nami szybko i wygodnie!

Zobacz mapę połączeń bezpośrednio pod adresem:

KLIKNIJ, ABY OTWORZYĆ SCHEMAT

 

Czy wiesz, że na wszystkich tych trasach honorowane są miesięczne i okresowe bilety "sieciowe"?

 

Zachęcamy do planowania wspólnych podróży.

 

 

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej Zamknij