Infolinia, informacja o rozkładach jazdy (poniedziałek-piątek 6:15-20:00):
tel. 801 11 22 11
Skontaktuj się z nami:
biuro@pksgdynia.pl

Obserwuj
nas na
facebook.com

 

Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami, polub nas na facebook.com/PKSWejherowo


Likwidacja linii 640 z Kartuz do Gdyni od 20 czerwca br.

Ostatni dzień roku szkolnego tj. środa 19 czerwca będzie ostatnim dniem kursowania autobusów na tej trasie. Połączenie wraz z rozpoczęciem letnich wakacji szkolnych zostanie zlikwidowane. Info(...)

 

Uruchamiane przez nas połączenie z Gdyni do Kartuz przez Chwaszczyno i Przodkowo jest trwale nierentowne i nie widzimy szans na doprowadzenie tej linii chociaż do sytuacji, w której pokrywane byłyby z przychodu ze sprzedaży biletów koszty jej uruchomienia tj. wynagrodzenie kierowców, paliwo, serwis, ubezpieczenie, mycie, sprzątanie, dojazdy, obsługa awarii, opłaty za korzystanie z dworców w Gdyni i Kartuzach oraz parking pojazdów w Kartuzach. Nie bez znaczenia wpływ na rachunek finansowy przychodu z biletów na tej trasie ma również obecność linii kolejowej uruchomionej kilka lat temu z Gdyni i Gdańska do Kartuz w ramach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

 

Mająca wejść w życie ustawa (z tzw. "piątki Kaczyńskiego") wspierająca firmy transportowe nie będzie przewidywać dopłat do połączeń, które funkcjonują. Dopłata możliwa będzie do linii nowouruchamianych lub z założenia takich, na których kursy nie były wykonywane od 3 miesięcy.

 

Organizacja publicznego transportu zbiorowego należy do zadań własnych samorządu. Zwróciliśmy się do Starosty Powiatowego w Kartuzach, który powinien być najbardziej zainteresowany dalszą obecnością tego połączenia (obsługa szkoły w Przodkowie i miejscowości na terenie powiatu kartuskiego w dojazdach do Chwaszczyna i Gdyni) - lecz w kwestii współfinansowania Starostwo nie wykazało zainteresowania dalszym kursowaniem autobusów na tej trasie.

 

Dziękujemy podróżnym korzystającym z przejazdów na tej trasie za okazane dotychczas zaufanie.

 

W sprawie zwrotu należności za niewykorzystany okres ważności na wykupionych prędzej biletach długookresowych prosimy o kontakt na adres biuro@pksgdynia.pl

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej Zamknij