Infolinia, informacja o rozkładach jazdy (poniedziałek-piątek 6:15-20:00):
tel. 801 11 22 11
Skontaktuj się z nami:
biuro@pksgdynia.pl

Obserwuj
nas na
facebook.com

 

Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami, polub nas na facebook.com/PKSWejherowo


Zamknięcie ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie

Objazd na trasie autobusów linii numer 658, 663 i 664. Zmiana lokalizacji przystanku początkowego dla podróżnych wsiadających w Wejherowie na wysokości dworca. Szczegóły(...)

 

 

Z dniem 19 sierpnia 2019 r. tj. poniedziałek do odwołania (przez okres około 80 dni) całkowicie zamknięta została dla ruchu ulica Ofiar Piaśnicy w Wejherowie (remont mostku na rzece Reda). Autobusy jadące w kierunku miejscowości Puck oraz Krokowa (i dalej do Karwi, Kłanina) tj. na trasie linii numer 658, 663 i 664 kursują objazdem (bez zatrzymania na przystankach pośrednich na trasie objazdu).

 

Nie są obsługiwane w tym czasie przystanki zlokalizowane na ulicy Ofiar Piaśnicy tj. "Wejherowo, Ofiar Piaśnicy/Graniczna" (przystanek nieczynny).

 

W związku z wydłużoną trasą przejazdu autobusów linii 658, 663 i 664 możliwe są opóźnienia na trasie przejazdu. Celem ich zminimalizowania autobusy te nie dojeżdżają na plac dworca PKS (nie przejeżdżają przez tory kolejowe). Ustanawia się zastępczo przystanek początkowy dla autobusów jadących w kierunku miejscowości Puck oraz Krokowa (i dalej do Karwi, Kłanina) tj. dla autobusów linii numer 658, 663, 664 „Wejherowo, Dworzec PKP - Broniewskiego" zlokalizowany przy drodze krajowej numer 6 przy jezdni w kierunku Redy (przy wyjściu z tunelu z dworca PKP) - tj. jak dla autobusów komunikacji miejskiej MZK na liniach 1, 5, 10.

 

Stanowisko 4 na dworcu PKS w Wejherowie jest w tym czasie nieczynne (do tej pory było to stanowisko będące przystankiem początkowym dla podróżnych wsiadających i korzystały z niego wszystkie autobusy odjeżdżające w kierunku miejscowości Puck oraz Krokowa). 

 

Tym samym przystanek końcowy (dla wysiadających z autobusów jadących od strony miejscowości Puck oraz Krokowa) zlokalizowany jest także na drodze krajowej numer 6 tj. przystanek "Wejherowo, Dworzec PKP - Broniewskiego" na wysokości marketu Lidl i przejścia podziemnego pod torami kolejowymi do dworca PKP Wejherowo.

 

Inwestycja realizowana jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich i jest ona od nas niezależna. Przepraszamy za utrudnienia.

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej Zamknij